![](https://static.wixstatic.com/media/11062b_8480e50c5d1841b3b1829214389b1253~mv2_d_4500_2530_s_4_2.png/v1/fill/w_96,h_54,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/11062b_8480e50c5d1841b3b1829214389b1253~mv2_d_4500_2530_s_4_2.png)
![](https://static.wixstatic.com/media/a34017_64f949d2e4da4ede8e7d09747142d0ff~mv2.png/v1/fill/w_1600,h_157,al_c,q_85,enc_auto/a34017_64f949d2e4da4ede8e7d09747142d0ff~mv2.png)
![](https://static.wixstatic.com/media/ef338b_13fe9ee686b549b28ac48fef30721f01~mv2.png/v1/fill/w_121,h_145,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/ef338b_13fe9ee686b549b28ac48fef30721f01~mv2.png)
Thomas A'Becket
Creșă
![](https://static.wixstatic.com/media/ef338b_13fe9ee686b549b28ac48fef30721f01~mv2.png/v1/fill/w_121,h_145,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/ef338b_13fe9ee686b549b28ac48fef30721f01~mv2.png)
![IMG_3672_edited_edited_edited_edited_edi](https://static.wixstatic.com/media/ef338b_93b285f78a8948f1b36ae51519fac649~mv2.jpg/v1/crop/x_1,y_0,w_1781,h_687/fill/w_956,h_363,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/IMG_3672_edited_edited_edited_edited_edi.jpg)
Planul de dezvoltare a școlii
Avem cinci principalele probleme cheie din planul nostru pentru 2021 – 2022 și acestea sunt prezentate mai jos:
Problema cheie 1:Pentru a continua dezvoltarea curriculum-ului astfel încât să îmbunătățească experiențele copiilor, să mărească nivelurile de implicare și să sprijine dezvoltarea abilităților cheie necesare pentru a merge mai departe și a deveni elevi de succes
Problema cheie 2: Pentru a promova o cultură consecventă și pozitivă a sprijinului comportamental în școală, sprijinind copiii să devină alfabetizați emoțional și să-și dezvolte capacitatea de reglare Pentru a le permite copiilor să aibă niveluri ridicate de îngrijire și conștientizare de sine să poată empatiza cu ceilalți și să îmbrățișeze diferențele lor.
Problema cheie 3: Pentru a ne asigura că curriculum-ul nostru reflectă comunitatea locală și lumea în general și oferă copiilor posibilitatea de a-și dezvolta abilitățile de a contribui pozitiv la comunitatea noastră locală și la societatea în general -5cde-3194-bb3b-136bad5cf58d_
Problema cheie 4: Să dezvolte noua structură de conducere și echipe pentru a promova colaborarea și coeziunea și pentru a facilita un mediu reflexiv în care personalul se simte încrezător în a-și asuma riscuri și a-și dezvolta predarea. 5cde-3194-bb3b-136bad5cf58d_
Problema cheie 5: Pentru a dezvolta experiențe de învățare și rezultate de înaltă calitate pentru toți copiii în raport cu punctele lor de plecare, în conformitate cu actualizările cadrului EYFS.
![DOLLS HOUSE.jpg](https://static.wixstatic.com/media/ef338b_60a16f9304084073b6d6ab7526e1dac2~mv2.jpg/v1/fill/w_341,h_340,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/DOLLS%20HOUSE.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/a34017_26fcaad2cd4944a5bbf44aec880049d9~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_8,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/a34017_26fcaad2cd4944a5bbf44aec880049d9~mv2.jpg)